Przygotowanie do badania - tomograf komputerowyGdy zlecone jest nam wykonanie badanie tomografem komputerowym, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby tomograf komputerowy (sprawdź mar-med.pl) wykonał dane badanie osobie, która znajduje się na czczo. 6 godzin wstecz nie należy jeść żadnego posiłku.


Przygotowanie do badania - tomograf komputerowy

Foto: www.medicamo.pl


Jednak ważne jest, aby przed wykonaniem takiego badania pić dużo płynów. Należy wypić około litra płynu. Może to był woda lub słaba herbata. Takie zalecenie związane jest z tym, że tomograf komputerowy aby mógł precyzyjnie wykonać badanie czasem potrzebuje użyć kontrastu. Do tego celu organizm musi być odpowiednio nawodniony, aby obraz był jasny. Najlepiej na takie ubranie wybrać się w luźnym ubraniu. Ubranie nie może również posiadać żadnym metalowych elementów. Wtedy mogłoby dojść do zakłócenia obrazu. Badanie po prostu by się nie powiodło. Nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o jazdę samochodem po wykonaniu takiego badania. Przed badaniem można również zażywać leki różnego typu. Nie wpływa to w żaden sposób na wynik badania jaki tomograf komputerowy pokazuje. Także jeśli chodzi o kobiety, można wykonywać badanie w każdym cyklu miesiączki. Także w trakcie miesiączki tomograf komputerowy może wykonać takiej pani badanie.
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzTu odnajdziesz proste porady jakim sposobem dbać o zdrowie każdego dnia. Pomysły na pielęgnację zdrowia i urody. Sposoby troszczenia się o zdrowie i zapobiegania schorzeniom. Podpowiemy ci jak poprawnie dbać o swoją skórę, dobrać kosmetyki. Wiadomości w kwestii zdrowego żywienia się, kosmetyków, fitnessu. Na moim blogu opiszę jakie treningi wykonywać na różne części ciała, propozycje skutecznego spędzenia wolnego czasu. Chętnie przekażę wiadomości jakie diety stosować w różnych porach roku. Wszystko czego chcesz w celu pielęgnacji ciała i duszy.